Ступчук Михайло Михайлович – завідувач реабілітаційним відділенням

У Хмельницькому обласному госпіталі ветеранів війн було відкрито сучасне відділення реабілітації для пацієнтів із захворюваннями і травмами опорно-рухового апарату та центральної і периферичної нервової системи. Цей новий структурний підрозділ госпіталю створили, аби надавати більш якісну сучасну реабілітаційну допомогу, адже оснастили відділення найновітнішим обладнанням для відновного лікування. У новому відділенні – 10 сучасних комфортних палат на 30 ліжок.

На сьогодні система реабілітації в Україні потребує докорінних змін, і ми пишаємося, що наша Хмельниччина зробила в цьому напрямі дуже важливі кроки. Звичайно, основним поштовхом до новітніх змін у відновному лікуванні наших пацієнтів стали воєнні події на сході Україні. З цієї причини, на жаль, вік наших пацієнтів значно помолодшав. З початку військової операції, як тільки виникла необхідність лікування і реабілітації наших воїнів, в обласному госпіталі пройшли лікування понад 3500 українських захисників. Для якнайкращого оздоровлення наших воїнів ми намагаємось створювати всі умови для успішної медичної, фізичної і психологічної реабілітації.

Ще в грудні 2016 року обласна рада і Департамент охорони здоров’я ухвалили рішення про створення такого відділення, адже життя і здоров’я людей, які захищали і продовжують захищати Україну – справа честі і державної підтримки. Вже починаючи з 2014 року, у госпіталі активно триває процес реабілітації учасників АТО, і, звичайно, традиційною залишається також турбота про здоров’я всіх ветеранів, які проходять у нас лікування.

У відділенні діагностують та лікують захворювання та травми опорно-рухового апарату, пацієнтам надають спеціалізовану медичну, фізичну та психологічну реабілітацію. Комплекс необхідних заходів починається з першого дня перебування хворого в стаціонарі і проводиться за індивідуальною програмою протягом всього курсу лікування з наступними рекомендаціями, продовжується надалі в спеціалізованих санаторіях, поліклініках тощо. Найсучасніше обладнання допомагає здійснювати лікувально-реабілітаційні заходи на високому рівні. Високотехнологічний комплекс, яким обладнали реабілітаційне відділення – поки що єдиний в області, з його допомогою вже успішно пройшли курс лікування сотні пацієнтів-воїнів. Якісне обладнання, професійна робота спеціалістів відділення сприяють якнайшвидшому відновленню здоров’я, поверненню хворого чи інваліда до активного життя і праці.

Заклад забезпечений сучасним медичним обладнанням та апаратурою, щороку проводиться його оновлення. Зокрема для проведення лікувальної та реабілітаційної допомоги ветеранам, інвалідам війни, учасникам АТО придбана сучасна мобільна ультразвукова система, апарат УВЧ, стіл реабілітаційний, апарат електроміостимуляції, апарат добового холтерівського моніторування артеріального тиску, пристрій для реабілітації MOTO med для рук , динамічний тренажер – сходи, светильник операційний, пристрій для пасивної реабілітації передпліччя, тренажер для активно – пасивної розробки суглобів, верхніх кінцівок та м’язів , система E – LINK, рентгенапарат, гематологічний та біохімічний аналізатор, денситометр, фізіотерапевтичний прилад комбінований, прилад магінтотерапії, прилад ударно-хвильової терапії – використано близько 11 млн. грн.