Хірургічне відділення з операційним блоком функціонує з 1991 року.

з 1991 по 1996 рік відділення очолював Щепанський Казимир Денисович.

З 1996 по 2008 роки відділенням керував Доброжанський Юрій МиколайовичЗ 2008 по 2021 роки – Тручковський Володимир Віталійович.

Завідувач хірургічного відділення Байдак Іван Олегович

З 2021 по сьогоднішній день очолює хірургічну службу госпіталю Байдак Іван Олегович

На сьогодні штат хірургів нараховує 8 чоловік: Докієн В.Б., Докієн Б.В., Тручковський В.В., Гандзюк В.І., Байдак І.О., Коцур В.І., Григор’єв Р.В., Омелянчук С.А.

Першою старшою медичною сестрою була Данилюк М. Д. З 2005 року і по теперішній час старшою медичною сестрою працює Гончар С.О.

Спектр оперативних втручань в хірургічному відділенні КНП «Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни» Хмельницької обласної ради постійно розширюється. Донедавна виконувались операції з видалення різноманітних видів гриж, операції на жовчевивідних шляхах, шлунку та кишечнику, операції шунтування нижніх кінцівок, операції на сечовивідних шляхах, статевих органах, а зараз ще й лапароскопічні операції.

В 2021 році була придбана лапароскопічна стійка «Tekno» німецького виробництва, що дало можливість виконувати лапароскопічну холецистектомію – операцію по видаленню жовчного міхура разом з каменями малоінвазивним та малотравматичним методом. Нагадуємо, що з 2013 року проводяться оперативні втручання на артеріях нижніх кінцівок: тромбектомія (полягає у видаленні тромбу з артерії після чого кровотік відновлюється), протезування або шунтування артерій (для цього за допомогою власних вен пацієнта або судинних протезів прокладається шлях кровотоку в обхід закупореної ділянки артерії). За цей час виконано близько 120 таких операцій, з них 20 на аорті. Ці операції дали можливість зменшити кількість ампутацій нижніх кінцівок, що значно підвищило якість життя пацієнтів.

Хірурги відділення тісно співпрацюють з науково – дослідними медичними установами, що дає змогу впроваджувати нові методи лікування.