КНП «Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни» Хмельницької обласної ради (КНП «ХОГВВ») розташований в Хмельницькому районі, с. Ружичанка, комплекс складається з 5 будівель (лікувальний корпус, харчоблок, автогаражі, киснева станція, дезінфекційна), загальна площа земельної ділянки 5,99 га, загальна площа будівель 18 000 кв. м.

Заклад розташований на землі Розсошанської об’єднаної територіальної громади на умовах постійного користування земельною ділянкою і перебуває в управлінні Хмельницької обласної ради.

Госпіталь започатковано як лікувальний заклад для ветеранів Великої Вітчизняної війни та праці в 1991 році. Проте, з виходом у 1993 році Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» він став профільним лише для ветеранів війни, яких на той час нараховувалось близько 220 тисяч чоловік.

Рішенням сесії Хмельницької обласної ради від 07.04.2015 року перейменовано Хмельницький обласний госпіталь інвалідів Великої Вітчизняної війни в Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни (відповідно наказу Міністерства охорони здоров’я України від 29 грудня 2014 року № 1020 «Про внесення змін до Переліку закладів охорони здоров’я»).

Заклад охорони здоров’я Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни було реорганізовано у комунальне некомерційне підприємство «Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни» Хмельницької обласної ради з жовтня 2019 року.

Головною метою КНП «ХОГВВ» є найбільш повне задоволення потреб населення у висококваліфікованій медичній допомозі, в забезпеченні гарантованості і доступності її всім контингентам ветеранів війни області, обумовлених законодавством, в ефективному використанні кадрових, матеріальних, фінансових ресурсів.

Одними із основних завдань в роботі КНП «ХОГВВ» є:

  • надання районним та міським лікувально-профілактичним закладам області організаційно-методичної допомоги у підвищенні якості лікувально-профілактичного обслуговування пільгових категорій населення;
  • координація лікувально-профілактичної та організаційно-методичної роботи по обслуговуванню ветеранів війни, яка проводиться всіма лікувально-профілактичними закладами області.

При виконанні основних завдань КНП «ХОГВВ» підзвітний і підконтрольний Органу управління майном, а в межах галузевих повноважень – Департаменту охорони здоров’я Хмельницької обласної державної адміністрації.

Госпіталь є багатопрофільною спеціалізованою медичною установою для стаціонарного лікування громадян України.

В закладі мають право на лікування:

  • інваліди війни;
  • учасники бойових дій;
  • учасники Великої Вітчизняної війни;
  • особи, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» в тому числі, учасники антитерористичної операції;
  • особи, що мають статус «Дитина війни», відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни», та є інвалідами;
  • особи, на яких поширюється дія п.3 ст. 9 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»
  • постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • та інші громадяни України.