Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни розташований в Хмельницькому районі, с.Ружичанка, комплекс складається з 5 будівель (лікувальний корпус, харчоблок, автогаражі, киснева станція, дезінфекційна), загальна площа 5,99 га, загальна площа будівель 18 000 кв. м.

Заклад розташований на землі Розсошанської ОТГ на умовах постійного користування земельною ділянкою.
Госпіталь започатковано як лікувальний заклад для ветеранів Великої Вітчизняної війни та праці в 1991 році. Проте, з виходом у 1993 році Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» він став профільним лише для ветеранів війни, яких на той час нараховувалось близько 220 тисяч чоловік.
Рішенням сесії Хмельницької обласної ради від 07.04.2015 року перейменовано Хмельницький обласний госпіталь інвалідів ВВв в Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни (відповідно наказу Міністерства охорони здоров’я України від 29 грудня 2014 року № 1020 «Про внесення змін до Переліку закладів охорони здоров’я»).

ХОГВВ є спеціалізованим лікувально-профілактичним комунальним закладом Хмельницької обласної ради, який діє на підставі Статуту і надає допомогу контингентам ветеранів війни, обумовленим Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Головною метою ХОГВВ є найбільш повне задоволення потреб населення у висококваліфікованій медичній допомозі, в забезпеченні гарантованості і доступності її всім контингентам ветеранів війни області, обумовлених законодавством, в ефективному використанні кадрових, матеріальних, фінансових ресурсів.

Одними із основних завдань в роботі ХОГВВ є:

  •  надання районним та міським лікувально-профілактичним закладам області організаційно-методичної допомоги у підвищенні культури їх роботи та якості лікувально-профілактичного обслуговування пільгових категорій населення;
  • координація лікувально-профілактичної та організаційно-методичної роботи по обслуговуванню ветеранів війни, яка проводиться всіма лікувально-профілактичними закладами області.

При виконанні основних завдань ХОГВВ підзвітний і підконтрольний Органу управління майном, а в межах галузевих повноважень – Департаменту охорони здоров’я Хмельницької обласної державної адміністрації.
Фінансування ХОГВВ, його матеріально-технічне забезпечення здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету, коштів, отриманих як медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам та коштів, отриманих від надання платних послуг, наданих у порядку та на умовах визначених чинним законодавством України, інших джерел, не заборонених законодавством України.

На сьогодні, відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та доповнень від в закладі мають право на лікування:

  • інваліди Великої Вітчизняної війни;
  • учасники бойових дій;
  • учасники Великої Вітчизняної війни;
  • особи, прирівняні за пільгами (удови загиблих інвалідів війни, матері загиблих учасників бойових дій, партизани);
  •  реабілітовані (жертви політичних репресій, воїни УПА);
  • учасники ліквідації аварії на ЧАЕС І – ІV категорій, евакуйовані із зони ЧАЕС;
  • діти війни з групою інвалідності;
  • демобілізовані учасники АТО.

В межах 10 % ліжкового фонду дозволяється госпіталізація інших осіб, які не відносяться до категорії ветеранів війни: співробітників, їх близьких родичів, представників спонсорських організацій, які надають допомогу госпіталю (за їх клопотаннями), тощо, з обмеженням харчування та медикаментозним забезпеченням за власний рахунок.

Додатково в межах 5% ліжкового фонду дозволяється госпіталізація громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з харчуванням та медикаментозним лікуванням відповідно до обласної програми.

Спеціалізовані відділення Госпіталю обслуговують всі райони і міста Хмельницької області, у випадках мешканців інших областей за направленням Департаменту.